2017 m. spalio 23 d., pirmadienis

"Valtininko" knygos "Kaip apginti savo svajonę" apžvalga

Seniai berašiau kokią knygos apžvalgą. Taigi prisiruošiau. Susigundžiau šia knyga dėl ramių Valtininko post'ų Feisbuke, geltono viršelio, ir autoriaus lietuvio. Knygos kaina buvo įkandama (9 eur su centasi), tad netrukus ji jau buvo pas mane.
Švari, nauja šviesi knyga, tad skaitau.
Pagirsiu.
Labai aptiko knygos struktūra, aiškūs tekstai, sistemiškumas, nuoseklumas. Skaitant susidaro įspūdis, kad autorius daug ką patyręs savo kailiu; įvairias teorijas ir siūlomus psichologinių praktikų metodus "pergyvenęs per save", tad pats tekstas tuo ir alsuoja - aiškumu. 

Knyga man asmeniškai apibendrino įvairias psichologinio motyvavimo teorijas, siūlomų šiuolaikinių koučingų ir panašaus pobūdžio seminarų idėjas, senovės filosofines įžvalgas ir "gyvenimo kelio pasiūlymus", kai kurias psichologijos mokyklas, ir sudėjo "svajonės siekio kelią" į vieną racionalų, be religinių ir/ar tikėjimu (įsitikinimu?) grįstų "milijono uždirbimo" technikų, vadovėlį (jei taip galima būtų pavadinti šią knygą). 

Knyga racionali, nuolat siūlanti skaitytojui reflektuoti save (ne aklai tikėti), pažinti save ir gebėti sąmoningai eiti į priekį (t.y. siekti svajonės).

Kaip rašė E. From'as - laisvė - tai atsakomybė už save. O atsakingas už save ne tas, kuriam vis aplinka / kiti kalti. Nors išimtinių atvejų tikriausia būna. Bet svarbiausia - paties žmogaus noras - tikras, atpažintas, nesumeluotas sau pačiamTokią pagrindinę idėją įžvelgiau ir šioje knygoje

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą